Studenti posjetili Notarsku komoru Crne Gore

Studenti master studija sa građanskog smjera na predmetu  Nasljednopravna klinika i koji pohađaju pravnu kliniku u okviru  projekta ENEMLOS sa predmetnim nastavnikom prof. dr Biljanom Đuričin posjetili su Notarsku komoru Crne Gore. Sudente je primio predsjednik Notarske komore Darko Ćurić sa saradnicima. Predsjednik Ćurić je održao obuku studentima o Notarijatu u Crnoj Gori.  Studenti su se interesovali za aktuelne problemime sa kojima se notari susreću u radu, a razgovarali su o trenutnim slučajevima u kojima studenti pravne klinike daju pravne savjete živim klijentima.

Notarska komora Crne Gore od svog osnivanja ima tradicionalno dobru saradnju sa Pravnim fakultetom UCG. Ova saradnja je poseno unaprijeđena preko projekta ENEMLOS u kojem su notari neakademski partneri i u čijoj realizaciji aktivno učestvuju.

Projekat ENEMLOS je podržan u okviru Erasmus+ programa Izgradnja kapaciteta na polju visokog obrazovanja.