Prijava za upis na drugu godinu master studija

Prijava za upis na drugu godinu master studija na Pravnom fakultetu UCG za studijsku 2023/2024. godinu, za kandidate koji posjeduju diplomu od 240 ECTS kredita, podnosiće se u četvrtak, 28. septembra 2023. godine, na šalteru studentske službe  od 9 do 14h. Kandidati se moraju pridržavati utvrđenih termina za predaju dokumenata.

Upis se vrši na drugu godinu sledećih studijskih programa master studija:

Naziv studijskog programa                                                  Broj studenata

1. KRIVIČNO PRAVO                                                                 10
  2. MEĐUNARODNO PRAVO                                                     10
  3. GRAĐANSKO PRAVO                                                            10
  4. POSLOVNO PRAVO                                                               10

Kandidati za upis na drugu godinu master studija dužni su da dostave sljedeću dokumentaciju:

• Prijavni list za upis na drugu godinu master studija (dobija se na šalteru)
  • Zahtjev za upis na drugu godinu master studija (dobija se na šalteru)
  • Originalnu diplomu ili uvjerenje o završenim osnovnim studijama studijskog programa Pravne nauke
  • Originalnu diplomu ili uvjerenje o završenim specijalističkim studijamastudijskog programa Pravne nauke ( ili o završenim četvorogodišnjim studijama, zvanje diplomirani pravnik)
  • Uvjerenje o položenim ispitima sa završenih specijalističkih studija studijskog programa Pravne nauke( ili uvjerenje o položenim ispitima sa završenih četvorogodišnjih studija, zvanje diplomirani pravnik)
  • Kopiju biometrijske lične karte, a za strance odgovarajuću ličnu ispravu koja se izdaje u skladu sa posebnim propisom.

Kandidati za upis na drugu godinu master studija ne polažu prijemni ispit.

Upis će se vršiti na konkurentskoj osnovi u skladu sa prosječnom ocjenom na studijama obima 240 ECTS kredita (ponderisana srednja ocjena sa osnovnih i specijalističkih studija), nakon sprovedenog postupka rangiranja, do utvrđenog broja koji je odredilo Vijeće Pravnog fakulteta.

Upisom na drugu godinu master studija, studentu se priznaje 60 ECTS kredita sa prve godine master studija.

Ukoliko Komisija utvrdi da postoji podudaranje od najmanje 50% sadržaja između predmeta koji je student ranije položio i predmeta sa druge godine master studija, Komisija donosi odluku o potencijalnoj zamjeni tog predmeta sa odgovarajućim predmetom koji kandidat nije prethodno slušao i polagao (na primjer, predmetom sa prve godine master studije).

Prilikom primjene postupka izbora i zamjene predmeta Komisija će voditi računa da ukupan broj kredita na drugoj godini master studija mora da bude najmanje 60 ECTS.