Održan Omaž prof. dr Branislavu Ivanoviću

Omaž profesoru Branislavu Ivanoviću, redovnom profesoru, jednom od osnivača i dekana Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore, održan je 27. oktobra, u Sudnici Pravnog fakulteta.

Na Omažu su govorili dekanka Pravnog fakulteta, prof. dr Aneta Spaić, akademik i redovni profesor Pravnog fakulteta, prof. dr Zoran Rašović, dok se publici obratio i prof. dr Aleksandar Ivanović, sin profesora Branislava Ivanovića.

Održani Omaž je jedan od izraza kulture sjećanja koju Pravni fakultet baštini, nastojeći da očuva sjećanje na začetke njegovog djelovanja, ali i one zaslužne pojedince koji su tome najviše doprinijeli, poput uvaženog profesora Ivanovića. U evociranju vremena i vrijednih ljudi koji su za nama, Pravni fakultet nalazi i veću snagu za sadašnji trenutak i vrijeme koje je tek pred Pravnim fakultetom.

Događaj je odabranom muzičkom izvedbom prigodno upotpunio mladi violinista, Igor Pejović.