Obnova Master rada na dvogodišnjim master studijama za studijsku 2023/2024 godinu

Obavještavaju se studenti dvogodišnjih master studija da je nakon 01. decembra 2023. godine, istekao produženi rok  za prijavu teme i odbranu master radova, predviđen Odlukom Senata Univerziteta Crne Gore, br.03-4347/2 od 22.09.2023. godine.

Studenti koji su dobili pozitivno mišljenje Odbora za monitoring master studija na prijavu teme master rada zaključno sa 01. decembrom 2023. godine, neće biti u obavezi da plate naknadu za prijavu teme master rada (10 ects).

Studenti koji su dobili pozitivno mišljenje Odbora/Komisije za provjeru master rada UCG na plagijarizam zaključno sa 01. decembrom 2023. godine  neće biti u obavezi da plate naknadu za odbranu master rada (20 ects), osim ukoliko ne uspiju da odbrane svoj master rad pred Komisijom za odbranu master rada.

S tim u vezi od 05. decembra 2023. godine, za studente koji su ostvarili 90 ects (položili sve ispite) ili su ostvarili 100 ects (položili sve ispite i imaju odobrenu prijavu teme master rada), vršiće se obnova ects kredita (prijava/odbrana master rada) za studijsku 2023/2024 godinu ( prijava master rada 10ects - odbrana master rada 20 ects), u studentskoj službi za master studije

Visina naknade za studente dvogodišnjih master studija koji obnavljaju prijavu/odbranu master rada utvrđuje se prema vrijednosti jednog ECTS kredita u iznosu od 16,66 eura.

Za obnovu ects kredita (prijave/odbrane master rada)  potrebno je dostaviti:

- Indeks
- Prijavni list (dobija se u prostoriji studentske službe za master studije) – čitko popunjen, svojeručno potpisan i  obavezno upisan kontakt telefon studenta.
- Zahtjev za odobravanje plaćanja školarine za studiranje u ratama za studijsku 2023/24 godinu (dobija se u prostoriji studentske službe za master studije)
- Uplata prve rate za školsku 2023/24 - (školarinu je moguće platiti u više rata ) na žiro račun Pravnog fakulteta: 510-140-08, uz obavezno upisivanje studentskog koda na uplatnici

Napomena:

- PRETHODNA FINANSIJSKA DUGOVANJA MORAJU BITI IZMIRENA U CJELOSTI

- Zahtjev za odobravanje plaćanja školarine za studiranje u ratama nije potreban ako student plaća ukupan iznos školarine za studijsku 2023/24 godinu.