Pobjednici Konkursa za najbolji esej na temu „Posledice relativizacije uzroka femicida"

Na konkursu za najbolji esej na temu „Posledice relativizacije uzroka femicida", prvo mjesto osvojila je Draganić Tijana, studentkinja druge godine master studija Filozofskog fakulteta, drugo mjesto osvojio je Miloš Bubanja, student druge godine master studija Građevinskog fakulteta, dok je treće mjesto osvojila studentkinja prve godine master studija Pravnog fakulteta Tereza Vujošević.

Konkurs je bio raspisan za studentkinje i studente svih fakultetskih jedinica od strane Kancelarije za rodna pitanja Univerziteta Crne Gore u okviru realizacije regionalnog projekta UNIGEM.

O pobjednicima konkursa odlučivala komisija koju su činili prof. dr Nebojša Vučinić, redovni profesor u penziji na Pravnom fakultetu UCG i bivši sudija Evropskog suda za ljudska prava; dr Ljiljana Jovanović, rukovoditeljka Centar za ljudska prava; dr Sanja Grbović, saradnica u nastavi na Pravnom fakultetu UCG.

Osvojene nagrade biće uručene na proslavi povodom Dana fakulteta.

Čestitamo dobitnicima nagrada i zahvaljujemo ostalim studentkinjama i studentima koji su učestvovali!