Potpisan Ugovor o saradnji Pravnog fakulteta i Notarske komore

Dekanka Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore, prof. dr Aneta Spaić i predsjednik Notarske komore Crne Gore, Darko Ćurić, potpisali su Ugovor o saradnji Pravnog fakulteta i Notarske komore, kojim će se unaprijediti saradnja u oblasti pravnog obrazovanja, stručnog usavršavanja i naučnog rada.

Pravni fakultet i Notarska komora će zajednički sprovoditi aktivnosti na planu unaprijeđivanja crnogorske legislative u skladu sa evropskim standardima, uspostavljanja sistema permanentnog stručnog pravničkog obrazovanja i unaprijeđivanju stručnih znanja, unaprijeđenja principa pravne sigurnosti i vladavine prava, kao i širenju svijesti i znanja o ljudskim pravima, i tome slično.

U okviru ove saradnje, Notarska komora svake godine opredjeljuje sredstva kojima na Dan Pravnog fakulteta (25. decembra) nagrađuje najboljeg studenta/kinju master studija Pravnog fakulteta.

Pravni fakultet je ovime samo potvrdio dugogodišnju saradnju sa brojnim institucijama domaće pravne sfere, čime je i saradnja sa Notarskom komorom ovim putem postala zvanična.