Gostujuće predavanje profesora Thomas Speedy Rice

Prof. dr  Thomas Speedy Rice sa Washington i Lee Univerziteta u Leksingtonu (USA) održao je predavanje studentima master studija građanskog smjera na času kod Prof. dr Biljane Đuričin. Profesor Rice je predavao studentima pojedine specificnosti i praktična pitanja iz oblasti nasljedno pravne klinike u USA.

Profesor Rice je bio prvi Fulbrajtov profesor na Pravnom fakultetu UCG u akademaskoj 2002/03 godini.i Jedan je od osnivača kliničkog pravnog obrazovanja na Pravnom fakultetu. Njegovo bogatoznanje i iskustvo iz ove oblasti je koristilo kako profesorima, tako i studentima da uvedu i usavrse rad na pravni klinikama koje su danas prepoznatljivo obilježje Pravnog fakulteta. Profesor Rice je kao Fulbrajtovac donirao veliki broj knjiga biblioteci Pravnog fakulteta. Profesor Rice je posebno pomogao studentima da nekoliko godina učestvuju u prestužnom Jessup takmičenju u Americi. Predavanja i gostovanje profesora Rice na Pravnom fakultetu u ovom semestru pokazuje čvrstu povezanost i neprekidnu saradnju koju Pravni fakultet uspješno realizuje sa bivšim gostujućim profesorima i koja doprinosi razmjeni znanja i iskustva u različitim pravnim oblastima.