Predavanje Miroslava Lajčaka na Pravnom fakultetu 30. aprila

Pozvamo vas na predavanje Nj. E. Miroslava Lajčaka, posebnog predstavnika Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine te druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana.

Predavanje na temu Pristupanje Crne Gore Evropskoj uniji – izazovi i šanse, održaće se u utorak, 30. aprila 2024, u 11:30 sati, na Pravnom fakultetu, u Podgorici.

Miroslav Lajčak (1963, Slovačka) je slovački političar i diplomata, kojem je Univerzitet Crne Gore dodijelio visoko akademsko zvanje - počasni doktorat, 2019. godine.

Univerzitet ga je odlikovao zbog promovisanja vrijednosti demokratskih procesa i multikulturne tolerancije, te  izuzetnog doprinosa na polju razvoja međunarodnih odnosa, prava i diplomatije, jačanja crnogorsko-slovačkih odnosa i povezivanja univerzitetskih institucija.