Posjeta studenata Pravnog fakulteta Vrhovnom sudu

U skladu sa Memorandumom o saradnji između Pravnog fakulteta i Vrhovnog suda Crne Gore, a u okviru Dana ,,Otvorenih vrata'' predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica upriličila je prijem za 60 studenata našeg fakulteta učesnika III internacionalne konferencije ,,Reforma pravnog sistema Crne Gore - pravosuđe i temeljna prava'' održane 26. i 27. oktobra 2018. g. na Pravnom fakultetu.

Nakon uvodnih obraćanja predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice i dekana Pravnog fakulteta prof. dr Velimira Rakočevića studenti su postavili veliki broj pitanja o aktuelnom stanju u crnogorskom sudstvu i izazovima sa kojima se ono susrijeće, posebno u pogledu ispunjavanja obaveza predviđenih Evropskom agendom. Svim studentima su uručene monografije Vrhovnog suda Crne Gore a Pravnom fakultetu primjerci Biltena Vrhovnog suda od 2002. do 2018. godine.