Objavljena knjiga: „Pravo unutrašnjeg tržišta Evropske unije-privatnopravni aspekti“

U izdanju Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore, nedavno je iz štampe izašla knjiga „Pravo unutrašnjeg tržišta Evropske unije – privatnopravni aspekti“, čiji je autor prof. dr Vladimir Savković.

S obzirom da naredne studijske godine počinje nastava na predmetu Pravo unutrašnjeg tržišta, na Master studijama, knjiga je namijenjena studentima Pravnog fakulteta. Jednako tako, međutim, knjiga je namijenjena i crnogorskim pravnim stručnjacima kao pomoć u pripremi za izazove neposredne primjene odredbi osnivačkih ugovora Evropske unije kojima se garantuju četiri slobode unutrašnjeg tržišta, u parničnim i drugim postupcima pred domaćim sudovima.

Distributer knjige je  specijalizovno društvo Pravni ekspert DOO, na čijem se sajtu nalazi i detaljnija prezentacija (link:  http://www.katalogpropisa.me/ostala-izdanja/pravo-unutrasnjeg-trzista-evropske-unije/  ).