Infinite Loop Vol. 4 – Kodiranje bez granica Studenti Univerziteta Crne Gore u izvanrednom stilu

Studentska organizacija EESTEC LC Podgorica, u subotu 30. marta u računarskoj sali L1 Elektrotehničkog fakulteta, organizovala je četvrtu godinu zaredom takmičenje u programiranju pod nazivom Infinite Loop. Tema takmičenja bila je Clash of Code. Takmičenje je trajalo 7 sati između 12 ekipa. Takmičenje je bilo podjeljeno u više rundi u kojima su se rješavali kratki programerski problemi. U izradi takmičarskih zadataka pomogli su dr Stefan Vujović  i mr Slavko Kovačević, ispred Elektrotehničkog fakulteta.

Na samom otvaranju takmičenja priusustvovali su i sponzori projekta. Marija Jovović, izvršna direktorica Fondacije „Čini dobro“ održala je inspirativni govor i svim učesnicima takmičenja predstavila rad Fondacije.

Pobjedničku ekipu činili su studenti osnovnih studija Prirodno-matematičkog fakulteta: Ognjen Tomičić, Petar Perović i Nikola Popović. Nagradu je uručio Filip Kečina, business developer, ispred kompanije Logate.

Drugo mjesto zauzeli su studenti osnovnih studija Prirodno-matematičkog fakulteta: Luka Šućur, Uroš Milović i Ilija Milošević. Nagradu je uručila Mirjana Živković, stručni saradnik za medije, planiranje i monitoring, ispred kompanije M:tel.

Treće mjesto osvojili su studenti master studija Prirodno-matematičkog fakulteta: Sara Peričić i Nikola Miladinović. Nagradu je uručio Spasoje Zečević, menadžer za infrastrukturu, ispred Naučno - tehnološkog parka.

Takmičenje su podržali i kompanije Sienersys, CoreIT, ACME, Coca Cola HBC Crna Gora, Elektrotehnički fakultet, Savez studenata Elektrotehničkog fakulteta i EYCA omladinska kartica.