IN MEMORIAM prof Mihailo Mujo Jovićević 1939 - 2020

Fakultet likovnih umjetnosti Cetinje oprašta se od poštovanog profesora i dragog kolege koji je svojim prisustvom i radom obilježio važne godine razvoja našeg Fakulteta.

Mihailo Mujo Jovićević (1939 - 2020) završio je Srednju umjetničku školu u Herceg Novom, te Akademiju likovnih umjetnosti u Beogradu. Studirao je slikarstvo kod Mila Milunovića, a konzervaciju kod Milorada Medića.

Radio je kao kustos i muzejski savjetnik, te kao profesor na više fakulteta. Bio je profesor u Cetinjskoj gimnaziji, kuston i muze­jski savjetnik u Ustanovi “Muzeji Cetinje“ Cetinje, profesor na Kulturološkom fakultetu i Fakultetu likovnih umjetnosti na Cet­inju. Bio je gostujući profesor na Akademiji likovnih umjetnosti u Trebinju. Angažovan je kao profesor na fakultetu Vizu­elnih umjetnosti u Podgorici (Univerzitet Mediteran).

Učestvovao je na brojnim izložbama u zemlji i inos­transtvu. Dobitnik je više nagrada, između ostalog i Trinaestojul­ske nagrade, i ima status istaknuti kulturni stvaralac.