Gostujće predavanje profesora iz Sofije

U okviru Erasmus+ programa mobilnosti Fakultet likovnih umjetnosti je posjetio profesor Teodor Lulchev sa Nacionalne akademije lijepih umjetnosti iz Sofije - Bugarska. Profesor Lulchev je za studente osnovnih i master studija studijskog programa Grafički dizajn održao predavanja iz oblasti vizuelnih komunikacija i procesa formiranja logotipa.

Na sastancima sa prodekanicom za međunarodnu saradnju FLU doc. dr um. Majom Šofranac i doc. mr Adelom Zejnilović koja je dočekala profesora Lulcheva ispred SP Grafički dizajn, razgovarano je o daljoj dinamici saradnje izmedju dvije institucije koja bi otvorila mogućnosti za potencijalne projekte i inicijative za unapređenje kvaliteta i sadržaja ovog Erasmus projekta.
Zahvaljujemo profesoru Lulchevu na ovoj posjeti i prilici za razmjenu znanja i obogaćivanja iskustava studenata i nastavnika FLU.