Radionica umjetnika Sislej Xhafa 24.aprila o kreativnim idejama

Radionica umjetnika  <span class="CyrLatIgnore">Sislej Xhafa</span> 24.aprila o kreativnim idejama

Umjetnik Sislej Xhafa održaće radionicu pod nazivom “Where Ideas Flex Their Muscles and Sorry” za sve zainteresovane studente Fakulteta likovnih umjetnosti 24. aprila 2024. od 11h - 13h u Galeriji 42°.

Xhafa je rođen u Peći (Kosovo) 1970. godine. Živi i radi u Njujorku. Poznat je po umjetničkom istraživanju društvenih, ekonomskih i političkih tema. Praktikujući širok spektar medija, od skulpture do crteža, od performansa do fotografije često koristi minimalistički jezik u svojim ironičnim i subverzivnim radovima.

2022 - Sislej Xhafa je imenovan za počasnog akademika ACCADEMIA DI BELLE ARTI DI FIRENZE.

2012 - je boravio u rezidencijalnom programu Fakulteta likovnih umjetnosti i realizovao  izožbu pod nazivom “Brko like bird“ u galeriji 42°.