Međunarodna saradnja Univerzitet Malaga - Fakultet likovnih umjetnosti

Predstavnici FLU prodekan za međunarodu saradnju Marko Marković i prodekan za nastavu Zdravko Delibašić borave na Fakultetu Likovnih umjetnosti Univerziteta u Malagi u okviru Erasmus programa mobilnosti.

Ovo je drugi korak u saradnji dva fakulteta nakon boravka četiri studentkinje FLU u toku prethodnog semestra u Malagi i posjete profesorica Marije Cabesas i Inmaculade Vilagran Cetinju.

U toku posjete prodekani Marković i Delibasić su održali sastanke sa koordinatorima projekta Hose Alonsom Chatom i Silviom Lopes na kojima se razgovaralo o nastavku saradnje i pripremama za dalje aktivnosti u projektu koje podrazumijevaju razmjene studenta i profesora oba fakulteta i realizaciju zajedničkih izložbi i publikacija. U toku posjete prodekani su takođe prisustvoli dogadjaju Welcome UMA dočeku internacionalnih studenta na Univerzitetu u Malagi.