Nacin polaganja u avgustovsko-septembarskom ispitnom roku

Oba termina (drugi termin je zapisan u zagradama) za polaganje ispita u avgustovko-septembarskom roku su ravnopravna i njihova ravnopravnost je predvidjena Zakonom o visokom obrazovanju. Dakle, ne polazu se u jednom roku kolokvijumi, a u drugom zavrsni ispit, vec nacin polaganja ispita mora biti isti u oba termina.

Preciznije, u svakom od termina studenti mogu polagati sve djelove ispita (kolokvijum i zavrsni ispit). Svi djelovi predmeta se polazu jedan za drugim i istoga dana (ovo nije nasa odluka - predmetnog nastavnika i saradnice, vec kancelarije ETFa). Pojedinac koji izadje na polaganje ispita ne mora polagati sve njegove dijelove, vec po zelji samo dio predemta cijim rezultatima nije zadovoljan (rezultati onog dijela ili onih djelova ispita koje student ne polaze zadrzavaju se iz rezultata ostvarenih tokom izvodjenja nastave ili ostvarenih u prethodnim redovnim rokovima za polaganje). Svi studenti koji polazu bilo koji dio ispita moraju doci u zakazano vrijeme za polaganje ispita/kolokvijuma (u slucaju ovog ispita u 12h), a na ispitu ce saopstiti koji dio ispita zeli da polaze.