Nagrade za najbolje eseje na temu govora mržnje kao otpora jednakosti žena u savremenom društvenom kontekstu

Nagrade za najbolji esej na temu: “Govor mržnje kao otpor jednakosti žena u savremenom društvenom kontekstu” Kancelarije za rodna pitanja Univerziteta Crne Gore su sledeće:

1. mjesto - Miljana Janjušević, nagrada 200 eura
2. mjesto - Kristina Janković, nagrada 150 eura
3. mjesto - Sara Marković, nagrada 100 eura

O pobjedniku konkursa odlučivala je Komisija u sljedećem sastavu: prof. dr Nebojša Vučinić, redovni profesor u penziji na Pravnom fakultetu UCG i bivši sudija Evropskog suda za ljudska prava; dr Ljiljana Jovanović, Centar za ljudska prava; mr Sanja Grbović, saradnica u nastavi na Pravnom fakultetu UCG.

Studentima će biti uručene nagrade na proslavi povodom Dana fakulteta, 22. decembra u 12h.