Nasljedno pravna klinika - nastavni materijal

Obavestavaju se studenti specijalistickih studija koji pohadjaju naslednopravne klinike da u cilju odrzavanja kontinuiranog nastavnog procesa do sledeceg obavjestenja obrade materiju zavjestajnog nasledjivanja od 58 strane do 76 strane. Pritom obratiti paznju na sledece:
1.pojam i pravna priroda zavjestanja 2.animus testandi 3. aktivna zavjestajna sposobnost 4. podjela zavjestanja prema formi. Studenti koji su uzeli domace zadatke na za prvo naredno predavanje na temu ologravsko zavjestanje, alogravsko zavjestanje,sudsko zavjestanje,notarski zapis i konzularno zavjestanje na osnovu konstruisanog cinjenicnog stanja podvedu pod odgovarajucu formu zavjestanja. Svoje radove poslati na mail profesora. Obavezna literatura Nasledno Pravo dr.Ljiljana Kadic i O.Antic i Praktikum iz Naslednog Prava Natasa Stojanovic.