Na Čairu u Nišu testirani vaterpolisti Naise

FOTO GALERIJA

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore su u Nišu obavili antropometrijsko mjerenje igrača Vaterpolo kluba Naisa koji se takmiči u Prvoj A ligi Srbije i koji je bio polufinalista Len kupa 2003/04 godine.

Kompletan uvid u indikatore morfološke dijagnostike kroz odnos mišićnog i masnog tkiva, kao i parametre metabolizma dobio je trener Jovan Serafimović.

Profesor Bjelica se zahvalio treneru Serafimoviću na gostoprimstvu i sjajnim uslovima tokom mjerenja i naglasio da od poznavanja strukture morfoloških dimenzija vaterpolista, zavisi i kvalitetno upravljanje procesom sportskog treninga.

Pored prof. dr Duška Bjelice, mjerenja su realizovali dr Jovan Gardašević i mr Ivan Vasiljević sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, kao i Marko Aleksandrović sa Fakulteta fizičkog vaspitanja Univerziteta u Nišu.