Drugo predavanje iz serije predavanja o kreativnim industrijama

Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore 16. novembra (srijeda) 2022. godine, u 20h, na platformi Zoom, organizuje predavanje za studente, saradnike i nastavnike, a koje se tiče kreativne industrije. Tema predavanja je: Kako iskoristiti znanje i postati preduzetnik na polju humanističkih nauka ili kako osmisliti i prodati „humanističku priču“, a predavač je prof. dr. sc. Aleksandar Erceg

Dr. sc. Aleksandar Erceg vanredni je profesor na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Doktorirao je menadžment na Ekonomskom fakultetu u Osijeku 2012. godine. Tema njegovog doktorskog rada bila je: Franšiza i njegov utjecaj na strategije rasta poduzetnika. Objavio je više od 30 naučnih članaka u recenziranim časopisima. Njegovo istraživanje usmjereno je na preduzetništvo, franšiza, upravljanje operacijama i lean razmišljanje. Tokom protekle tri godine zajedno s prof. dr. sc. Ivanom Barković Bojanić uredio je tri knjige iz područja Srebrne ekonomije: “Aging Society: Rethinking and Redesigning the Retirement” (2020), “Strategic Approach to Aging Population” (2021) i “Economics and Aging: Emerging Issue” (2022).

Ovo je drugo predavanje iz serije predavanja o kreativnim industrijama.

Na predavanje su pozvani studenti, akademsko osoblje i šira publika.

Time: Nov 16, 2022 08:00 PM Belgrade, Bratislava, Ljubljana