Samostalna izložba profesorice Milene Jovićević u Podgorici

Muzeji i galerije Podgorice, u partnerstvu sa UNDP-ijem, organizuju izložbu prof. Milene Jovićević sa Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje, Univerziteta Crne Gore, pod nazivom "Pjevaj Maro, Pjevaj Zlato..."

Izložba će biti otvorena u petak, 17. decembra, u 19h u galeriji Art (Trg nezavisnosti, Podgorica).

"Pjevaj Maro, Pjevaj Zlato... je višemedijska izložba sa fokusom na rodne i druge stereotipe kojima je žena definisana u patrijarhalnom društvu. Tema jeste univerzalna i lako je prenijeti na teren globalno podređenog položaja žene u društvu, međutim radovi se dominantno koncentrišu na pomenuti fenomen u crnogorskom društvu. Izložba preispituje različite manifestacije patrijahata, preispituje odnos žena prema ženama i njihovu solidarnost, odnos umjetnice i kustoskinje, ustaljene forme izlaganja djela, očekivanja publike..."

Kustoskinja izložbe je Maša Vlaović.

Izložba je otvorena do 27. januara.