Slikarska kolonija studenata FLU

Turistička organizacija opštine Kotor u saradnji sa Fakultetom likovnih umjetnosti sa Cetinja i OJU “Muzeji”, Muzej  grada Perasta organizuje pilot projekat “Akademija pod vedrim nebom” 2018. sa ciljem obogaćivanja turističke ponude  i promocije Kotora, Perasta i Risna.

Program započinje slikarskom kolonijom, u periodu od 21.06. do 23.06.2018.god, na temu “BOKA – ZVUCI TIšINE MINULIH VREMENA” čiji su učesnici studenti sa Fakulteta likovnih umjetnosti sa Cetinja: Lidija Martinović, Nada Milošević, Todor Jovanović, Mia Vujović, Kristina Kusovac.

Koloniju će voditi profesor FLU sa Cetinja, doc. mr Marko Marković uz posjetu gostujućih profesora Inme Villagran i Mar Cabezass sa Fakulteta lijepih Umjetnosti iz Malage, Španija.

Slikanje će se održati  na tri lokacije:

·         21.06.2018. god.  – Rimski mozaici u Risnu

·         22.06.2018. god. – Muzej grada Perasta

·         23.06.2018. god. – Kotor, stari grad, Pjaca od Kina

Selektovani radovi će se moći pogledati u okviru izložbi:

·         30.06. – 05.07.2018.god. – Muzej grada Perasta

·         06.07. – 12.07.2018. god. – Rimski mozaici u Risnu