Izložba profesora Fakulteta likovnih umjetnosti UCG u Litvaniji

Izložba crteža i grafika pod nazivom "Nuo juoda iki balta" (Crno i bijelo) jeste internacionalni umjetnički projekat Akademije umjetnosti u Vilnjiusu i Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje - Univerziteta Crne Gore. Izložba će biti otvorena od 14. oktobra do 26. novembra, 2019. godine, u Galeriji Akademije umjetnosti Vilnius, Akademija, ul. Pilies 44, Vilnius.

Ovo je ujedno prvi dijalog između umjetnika iz ovih zemalja, koji međusobno govore o svojim nacionalnim i estetskim vrijednostima kao i postojećim težnjama u novim prostorima umjetničkog razmišljanja svakodnevnog života.

Projekat se razvijao saradnjom VAA-e i FLU-a studenata i profesora sa fakulteta koji učestvuju u programima razmjene Erasmus+. Radovi 24 litvanskih i crnogorskih umjetnika na temu "Crno i bijelo" biće izloženi večeras u galeriji Akademija Vilniuške Akademije umjetnosti sa početkom od 17:00h.

Izložbu će svečano otvoriti prof Živile Jasutite i mr Zdravko Delibašić, prodekan za nastavu sa FLU-a.

Izlagači:

FLU: Marko Marković, Vesna Bošković, Draško Dragaš, Suzana Pajović, Vladimir Đuranović, Milena Jovićević, Željko Reljič, Marija Kapisoda, Zdravko Delibašić, Ivana Radovanović, Maja Šofranac i Jovo Petričević.

VAA: Ieva Skauronė, Giedrė Lilienė, Živilė Jasutytė, Algimantas Kensminas, Gintaras Palemonas Janonis, Vygintas Orlovas, Marija Marcelionytė-Paliukė, Linas Blažiūnas, Vidas Poškus, Česlovas Lukenskas, Žydrūnas Mirinavičius i Aušra Vaitkūnienė.

Kustos izložbe - Živile Jasutite