Održana prva obuka studenata za rad na Pravnoj klinici

Na Pravnom fakultetu Unvierziteta Crne Gore održana je prva obuka studenata koji će na Pravnoj klinici pružati besplatnu pravnu pomoć u okviru projekta ENEMLOS.

Obuku su sprovodili doc. dr Velibor Korać i doc. dr Nikola Dožić.

ENEMLOS je  jedan od najvećih projekata Pravnog fakulteta UCG, koji je podržan u okviru programa Erasmus+ izgradnja kapaciteta na polju visokog obrazovanja. Ključni ciljevi ovog projekta su modernizacija i usmeravanje postojeće nastavne prakse, posebno u praktičnim pravnim disciplinama. Takođe, cilj je i povećavanje kapaciteta na pravnim fakultetima; sticanje novih i razvijanje postojećih pravnih vještina; te uspostavljanje dugoročne i održive saradnje sa pravnim institucijama zemalja učesnica Projekta. U krajnjem, važan cilj je i razvijanje interesovanja i motivacije studenata; poboljšanje zapošljivosti studenata prava i omogućavanje široj zajednici - posebno ranjivim klijentima da zaštite svoja prava putem tako što će im se pružiti besplatan pravni savjet.

Više informacija o projektu ENEMLOS možete pronaći na linku: https://www.enemlos.ucg.ac.me/.