Monitoring Izvršne agencije za obrazovanje, audiovizuelnu umjetnost i kulturu (EACEA)

Izvršna agencija za obrazovanje, audiovizuelnu umjetnost i kulturu (EACEA) je 27.03.2023. godine, u okviru svojih nadležnosti, obavila monitoring implementacije ENEMLOS projekta.
Koordinatorka projekta, prof. dr Biljana Đuričin je sa članovima PMT-a  projekta, prezentovala sprovedene aktivnosti. Monitoringu su prisustvovali predstavnici neakademskih partnera kao i studenti koji su učestvovali u radu klinika. Neakademski partneri su ukazali na svoju ulogu u realizaciji projekta uz isticanje značaja saradnje obrazovnih
institucija i pravosuđa. Istovremeno, studenti koji su bili učesnici pravnih klinika koje su realizovane u prethodna dva semestra istakli su prednosti rada sa živim klijentima kako u domenu savladavanja nastavne materije, tako i u domenu sticanja vještina neophodnih za praksu.

Monitoring je bio je bio prilika da se predstavnici Agencije neposredno upoznaju sa načinom rada i prostornim kapacitetima pravnih klinika.