Dan ,,Otvorenih vrata'' u Vrhovnom sudu – poziv studentima

U skladu sa Memorandumom o saradnji između Pravnog fakulteta i Vrhovnog suda Crne Gore koji se uspješno primjenjuje dvije godine, Vrhovni sud otvara svoja vrata 5. decembra 2018 godine u 12 časova studentima Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore učesnicima III internacionalne konferencije ,,Reforma pravnog sistema Crne Gore prvosuđe i temeljna prava’’.

Biće to prilika da se osvrnemo na dosadašnju primjenu memoranduma o saradnji i razmjenimo mišljenja o aktulenom stanju u crnogorskom sudstvu i izazovima sa kojima se ono susrijeće, posebno u pogledu ispunjavanja obaveza predviđenih Evropskom agendom.

Tom prilikom studentima će predsjednica Vrhovnog suda gospođa Vesna Medenica uručiti monografije Vrhovnog suda Crne Gore a Pravnom fakultetu primjerke Biltena Vrhovnog suda od 2002 do 2018 godine.