Predavanje predsjednika Evropskog suda za ljudska prava

Predsjednik Evropskog suda za ljudska prava, gospodin Gvido Rajmondi boravio je u sluzbenoj posjeti Crnoj Gori 28. februara i 1 marta ove godine. Posjetu je zavrsio odrzavanjem svecanog predavanja na Pravnom fakultetu 1. marta sa pocetkom u 19.00h. U prepunoj sali prve godine (polovina slusalaca je bila na nogama) gospodin Rajmondi je govorio veoma nadahnuto na temu "Zastita osnovnih prava i sloboda uz istovremeno povecanje efikasnosti od strane Evropskog suda za ljudska prava". Pored velikog broja studenata Pravnog i Fakulteta politickih nauka, predavanju su prisustvovali predstavnici pravosudja, gradjanstva i profesori Pravnog fakulteta. Nakon predavanja zainteresovani su postavljali pitanja gospodinu Rajmondiju, tako da je dijalog potrajao jos skoro sat vremena. U ime Pravnog fakulteta predsjednika Rajmondija i prisutne su pozdravili dekan Velimir Rakocevic i profesor Nebojsa Vucinic, raniji sudija Evropskog suda za ljudska prava.