Prezentacija Erasmus studentske mreže Podgorica na FLU za sva tri umjetnička fakulteta sa Cetinja

Predstavnici Kancelarije za međunarodnu saradnju UCG će u četvrtak 10. novembra, u 11h u učionici A004 FLU, održati prezentaciju ESN servisa i upoznati studente sva tri umjetnička fakulteta sa Cetinja sa radom organizacije i pružiti im mogućnost da možda i prije prvog odlaska na mobilnost osjete internacionalizaciju kod kuće, motivišući ih  da i oni postanu Erasmus alumnisti.

Erasmus studentska mreža je internacionalna studentska organizacija, zasnovana na idejama interkulturalnog razumijevanja, integracije, međusobnog poštovanja i podrške, sa misijom promocije mobilnosti studenata.

Osnivanjem ESN Podgorica, koja ima veoma važnu ulogu prilikom integrisanja stranih studenata u akademsku i širu sredinu, i koja je zadužena za organizovanje vannastavnih aktivnosti za dolazne studente, napravljen je iskorak u podršci dolaznoj mobilnosti, ali je i unaprijeđen proces internacionalizacije kod kuće.