Izložba Anje Radulović u Galeriji Centar

Izložba mr Anje Radulović, saradnice na Fakultetu likovnih umjetnosti Univerziteta Crne Gore, biće otvorena 6. juna, u četvrtak, u 20.00 sati, u Centru savremene umjetnosti Crne Gore, u Galeriji centar.

Tematski naslov ove izložbe je (Bez)graničnost fragmenta.

Anja Radulovć je završila osnovne i specijalističke studije na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju, studijski program slikarstvo. Magistrirala je u Torinu, na Akademiji lijepih umjetnosti Albertina.

Izlagala je u Crnoj Gori, ali i u Sofiji, Torinu, Beogradu i Tuzli.

Anja Marković, istoričarka umjetnosti, je o radu umjetnice Radulović između ostalog zapisala: “Anja ne odvaja prirodu i čovjeka – oni su toliko sjedinjeni u radovima da je nemoguće sa sigurnošću vidjeti samo jedno. Inspirisana je crnogorskim pejzažom, krševitim predjelima i putevima probijenim kroz sedimentne stijene. Sličnost kamena i kostiju, mišićnih vlakana i linearnosti stijena, oronulih fasada i promjenljivih istorijskih mapa  svijeta, paukovih mreža i razuđenosti najsitnijih kapilara u našem tijelu u radovima Anje Radulović – dokaz su da je sve povezano a jedinstveno u cjelosti”.

Izložbu će otvoriti Anja Marković, istoričarka umjetnosti.