Profesori i saradnici Muzičke akademije svirali djela žena kompozitorki

Koncertni program "Kompozitorke iz sjenke IX", u okviru muzičkog programa KIC-a “Budo Tomović”, koji promoviše muzičko stvaralaštvo žena, organizovan je po deveti put uoči 8. marta, Dana žena, sa ciljem da predstavi djela kamerne muzike kompozitorki s kraja XIX i početka XX vijeka.

Ovaj ciklus, koji je po svom konceptu jedinstven, ima za cilj da prikaže veliki stvaralački potencijal žena kompozitorki koji je, nažalost, još uvijek u sjenci standardnog koncertnog repertoara.

Većina djela u okviru ovog koncertnog programa je izvedena premijerno u Crnoj Gori.

Tako su se, između ostalih,  i 7. marta, u Velikoj sali KIC –a “Budo Tomović” po prvi put čuli zvuci muzike hrvatske kompozitorke Dore Pejačević čiju je Sonatu za violončelo i klavir  izvela mlada saradnica na Muzičkoj akademiji Vladana Perović zajedno sa violončelistom Dmitrijem Prokofjevim dok su muziku trija francuske kompozitorke Luiz Faran crnogorskoj publici predstavili  profesori Muzičke akademije sa Cetinja flautistkinja  Žana Lekić, pijanistkinja Nataša Popović i violončelista Mladen Popović.