Koncerti Muzičke akademije u Podgorici i na Cetinju, 29. i 30. aprila

Povodom Dana Univerziteta Crne Gore – 29. aprila, i ove 2023. godine održaće se koncerti Simfonijskog orkestra Muzičke akademije Univerziteta i članova Crnogorskog simfonijskog orkestra, pod dirigentskom palicom profesora Mirana Begića.

Koncerti će biti u subotu, 29. aprila na Velikoj sceni Muzičkog centra Crne Gore, u Podgorici, sa početkom u 20 časova, i 30. aprila, u sali Ivan Crnojević Narodnog muzeja Crne Gore na Cetinju, sa početkom u 19 časova.

Koncertni program izvodiće 45 muzičara, odnosno 35 članova Simfonijskog orkestra Muzičke akademije i 10 članova Crnogorskog simfonijskog orkestra.

Cjelokupan koncertni program dio je nastavnog plana i koncertne prakse na predmetu Orkestar Muzičke akademije UCG.

Na repetroaru će biti djela J. S. Baha- koncert za klavir u f-mollu-solista Vasilije Đurović, V. A. Mocart- koncert za klarinet u A-duru-solista Vasilije Vujadinović, P. Sarasate Ciganska melodija - solista Viktor Huter i 40-ta Simfonija V. A. Mocarta, koja se smatra jednom od najkompleksnijih i najzahtjevnijih simfonijskih djela klasične muzike.