Profesori Muzičke akademije kao solisti Crnogorskog simfonijskog orkestra u Muzičkom centru

Večeras će na Velikoj sceni Muzičkog centra Crne Gore sa početkom u 20 časova biti održan Koncert Crnogorskog simfonijskog orkestra pod upravom crnogorske dirigentkinje Ive Marcano, a sa kojim će kao solisti nastupiti profesori Muzičke akademije UCG  kontrabasista Zoran Zakrajšek i trombonista Aleksandar Benčić. Uz profesora Benčića u kompoziciji Končertino za kvartet trombona i gudački ansambl Ferdinanda Davida nastupiće i njegovi studenti Dejan Ljujić i Meša Kerović, studenti master studija na Muzičkoj akademiji kao i njihova mlada koleginica Barbara Bubanja koja je magistrirala na FMU u Beogradu.

Pored premijere djela Ferdinanda Davida publika će imati priliku da uživa i u muzici Koncerta za kontrabas i orkestar u fis-molu Sergeja Kusevickog kao i Serenadi za gudački orkestar u Es-duru op.22 Antonjina Dvoržaka.