Profesori Molčanov i Domazetović gosti konzervatorijuma u Gdanjsku

U okviru ERASMUS+ projekta profesori Muzičke akademije, pijanisti Vladimir Domazetović i Oleksij Molčanov bili su gosti predavači na  Akademiji Muzike "Stanislav Moniuszko" u poljskom gradu Gdanjsku od 24. do 29. aprila. Studentima ovog renomiranog poljskog konzervatorijuma, u okviru planirane petodnevne nastave održali su majstorske radionice iz Klavira i Korepeticije, a sa svojim kolegama razmijenili iskustva vezana za nastavni proces i organizaciju nastave na ovom fakultetu muzike i Muzičkoj akademiji UCG.

Takođe, poljska publika, koju su činili kolege profesori, studenti i drugi ljubitelji klasične muzike,  imala je priliku da uživa u izvođenju naših pijanista na koncertu u svečanoj sali Senata konzervatorijuma koji su izveli muziku  Šopena i Mocarta uz odlične kritike stručne javnosti.

Ovo je još jedna uspješna saradnja sa Akademijom muzike u Gdanjsku u okviru Erasmus+ projekta.