Koncertom flaute zatvorena manifestacija Kragujevačko kulturno leto – „Dahom kulture!“

Redovna profesorica flaute Muzičke akademije - Univerziteta Crne Gore, Marija Đurđević Ilić i pijanista Marko Bogdanović, nastupili su na manifestaciji Kragujevačko kulturno leto – „Dahom kulture!“

Koncertom pod nazivom „Veče zanosne muzike“, dvoje umjetnika su kragujevačkoj publici predstavili neka od najtežih djela pisana za flautu i klavir, romantičarskog perioda „Tri romanse“ – Roberta Šumana i „Sonatu u A – duru“ Cezara Franka, kao i „Sonatinu za flautu i klavir“ – Henrija Ditijea, pisanu sredinom dvadesetog veka.

Publika je umetnike više puta vraćala na bis, a koncert je završen Intermecom iz opere „Karmen“ Žorža Bizea. Koncert je organizovao Muzički centar Kragujevac u Svečanoj sali Prve kragujevačke gimnazije u okviru redovne koncertne sezone 2023. godine.

Foto: Duško Miljanić i Marko Dašić