Studenti Muzičke akademije nastupili u okviru festivala Kotor Art

U utorak, 18. jula, u crkvi Sv. Duha u Kotoru, a u organizaciji festivala Kotor Art, održan je koncert studenata Muzičke akademije koji su u protekloj studijskoj godini ostvarili zapažene uspjehe na državnom i internacionalnim takmičenjima. Koncert je zvucima Ščedrinovog djela A la Albeniz otvorila violinistkinja Ivana Dendić, studentkinja treće godine u klasi prof. Vujadina Krivokapića, dobitnica nagrade za najboljeg studenta koju dodjeljuje Univerzitet Crne Gore kao i Studentske nagrade Prijestonice Cetinje. Vuk Kuč, student trube III godine, iz klase prof. Nikole Mijajlovića, dobitnik je II nagrade na Muzičkom festivalu Crne Gore i proglašen Laureatom svoje kategorije na Međunarodnom takmičenju Petar Konjović u Beogradu. On je svoje umjeće na koncertu prikazao kroz interpretaciju prvog stava Koncerta za trubu u Es duru Johana Humla. Brićaldijevim Karnevalom u Veneciji kotorskoj publici se predstavila flautistkinja Marija Sinđić, studentkinja treće godine iz klase prof. Marije Đurđević Ilić, koja je dobitnica II nagrade na Međunarodnom takmičenju Petar Konjović u Beogradu i I nagrade na Muzičkom festivalu Crne Gore. Sa klavirske katedre, a iz klase prof. Bojana Martinovića, prvi stav Šopenove Sonate op.35 u b molu izvela je studentkinja druge godine Sofija Jović koja će u svoju biografiju ove godine upisati II nagradu sa III Međunarodnog pijanističkog takmičenja u Tivtu kao i Specijalnu nagradu sa XXII međunarodnog takmičenja Pjetar Gaci u Skadru. Koncert studenata je zatvorio mladi harmonikaš, student druge godine, Joko Mićović, klasa prof. Predraga Jankovića, koji je izveo tri kompozicije iz ciklusa pod nazivom Slike prošlog vremena Anatolija Kusijakova, a dobitnik je I nagrade na Međunarodnom takmičenju Akordeon Art u Sarajevu.
Podršku na koncertu, u vidu klavirske saradnje, studenti su imali od profesora Oleksija Molčanova.

Koncert studenata u Kotoru je nastavak višegodišnje saradnje Muzičke akademije sa Cetinja i festivala Kotor Art.

Autor fotografija: Duško Miljanić