Koncerti kvarteta “BASSONEGRO” u Srbiji

Kvartet kontrabasa »BASSONEGRO« čiji je osnivač stručni saradnik na Muzičkoj akademiji, mr Veljko Belević, a ostali članovi nekadašnji studenti Muzičke akademije sa Cetinja, Ljubinko Lazić, Slaven Turusković i Predrag Vujović, održao je 19., 20. i 21. oktobra koncerte u Beogradu, sali legata J. Slavenski, Staroj Pazovi-Slovačkoj evangeličkoj crkvi i u Surčinu-Rimokatoličkoj crkvi Presvetog trojstva, promovišući djela koja su transkribovana za ovu vrstu ansambla kao i djela inspirisana crnogorskim motivima. Tako su se na programu uz kompozicije Vivaldija, Alta, Štrausa, Vačkara i Osborna našla djela crnogorskih autora Golemovića, Ognjenovića i Gačevića. Sa kvartetom »BASSONEGRO«, kao klavirski saradnik, nastupila je i mr Vida Belević, viši stručni saradnik na Muzičkoj akademiji na Cetinju.