Master klas Danijela Cerovića na Kraljevskom konzervatorijumu u Danskoj

Gitarista Danijel Cerović, vanredni profesor na Muzičkoj akademiji na Cetinju,  je 18. i 19. novembra održao masterklas za studente sa  Kraljevskog konzervatorijuma u Arhusu i sa Kraljevskog  Konzervatorijuma u  Kopenhagenu. Masterklas je održan u sklopu zajedničkog projekta pomenutih konzervatorijuma sa festivalom gitare u Aalborgu. Ovi master klasovi su bili završnica izuzetno aktivnog  koncertnog perioda u okviru koga je Cerović odražao početkom mjeseca dva solistička koncerta sa djelima katalonskih kompozitora: 1. novembra, u dvorani CANU u Podgorici i 3. novembra na otvaranju  sezone Muzičke akademije u Sarajevu, na kojoj je angažovan i kao gostujući profesor. Pored solističkih koncerata nastupio je i u okviru Crnogorskog gitarističkog dua, sa kolegom Goranom Krivokapićem, 11. novembra izvodeći premijerno francusku svitu Johana Sebastijana Baha na koncertu Bach Sweets i sa orkestrom gitara Guitar Heroes u premijernom izvođenju Vivaldijevog koncerta.  17. novembra, isti duo nastupio je i na festivalu gitare u Alborgu (Danska) interpretirajući muziku J.S. Baha, Fernanda Sora i Menuela de Falje, a u okviru istog festivala  angažovan je i kao član stručnog  žirija međunarodnog gitarskog takmičenja.