Prof. Danijel Cerović nastupio kao solista sa CSO u Muzičkom centru CG

Na velikoj sceni Muzičkog centra Crne Gore, u petak 22. marta, uz podršku Crnogorskog simfonijskog orkestra, publici se predstavio, u ulozi soliste, gitarista Danijel Cerović, profesor na Muzičkoj akademiji na Cetinju.
Cerović je jedan od vodećih crnogorskih izvođača iz domena klasične muzike s intenzivnom međunarodnom koncertnom karijerom. Ostvario je nekoliko stotina nastupa kao solista i član kamernih ansambala na prestižnim međunarodnim festivalima, koncertnim serijama, turnejama u Argentini, SAD-u, Kanadi, Kini, Južnoj Koreji, Rusiji, Francuskoj, Italiji, Crnoj Gori, Srbiji, Bugarskoj, Turskoj, Hrvatskoj, Sloveniji i Makedoniji. Na koncertu pod nazivom "CSOmbrero", pod dirigentskom palicom španskog dirigenta Migela Romea, izvedeni su  Koncert za gitaru Manuela Ponsea i svite iz "Trorogog šešira" Manuela del Falje.

Slike preuzete sa sajta Muzičkog centra Crne Gore.
Autor fotografija: Aleksandar Jaredić