Studenti prve godine za ljubitelje muzike: Pokrenućemo javne nedjeljne nastupe

Studenti prve godine, sa studijskog programa Izvođačke umjetnosti, održali su koncert u koncertnoj Sali Muzičke akademije, u srijedu, 10. aprila, u 18.00 časova. Na programu su bila djela Hajdna, Mocarta, Vebera, Skrjabina, Alarija  i Zubickog, a publici su se predstavili studenti: Anastasija Čalak (klavir), Gorazd Dobrevski (klarinet), Taša Mandić (klavir), Miloš Seković (truba), Lucija Ulićević (klavir) i Marko Radivojšić (harmonika).

“Zajedničkim snagama odlučili smo da pokrenemo incijativu javnih časova gdje ćemo se, svake ili svake druge nedjelje, predstavljati različitim programom svojim kolegama, profesorima i svim zainteresovanim ljudima, ljubiteljima muzike. Cilj ovih nastupa je da upoznajemo širi auditorijum sa kompozicijama klasične muzike stvaranim u različitim muzičkim epohama za različite instrumente, ali i da stičemo, za nas, veoma važno izvođačko iskustvo kroz mentalni trening potreban za javno izvođenje. Nastojaćemo da ovo postane naša mala tradicija.” – izjava je koju potpisuju studenti prve godine.

Na koncertu veliku podršku u ulozi klavirskog saradnika imali su od strane profesora Oleksija Molčanova.