Nagrađeni studenti na Međunarodnom festivalu "Polihimnia 2024" u Skoplju

U periodu od 20. do 23. aprila u glavnom gradu Severne Makedonije, Skoplju, održan je po deveti put Međunarodni muzički festival pod nazivom Polihimnia 2024.

Po prvi put učesnici ovog muzičkog takmičenja su bili i studenti prve godine osnovnih studija na Muzičkoj akademiji na Cetinju, violončelistkinja Jovana Kadžibanov iz klase prof. Mladena Popovića, i klarinetista Gorazd Dobrevski iz klase prof. Petra Garića. U gradu gdje su završili svoje osnovno i srednje muzičko obrazovanje publici i internacionalnom žiriju su se predstavili djelima Popera, Elgara, Vebera i Mukea za čije interpretacije su im dodjeljene prve nagrade.

Međunarodni festival Polihimnija 2024 organizovalo je udruženje muzičkih pedagoga Makedonije.