Profesorice Lekić i Popović održale radionice za profesore i đake osnovnih i srednjih muzičkih škola

Vanr. prof. mr Žana Lekić i doc. mr Nataša Popović su u periodu od 2. do 4. novembra 2019. godine u Umjetničkoj školi za muziku i balet „Vasa Pavić“ i ŠOMO Petar II Petrović u Baru održale radionice kamerne muzike namijenjene profesorima i učenicima osnovne i srednje muzičke škole.

Radionica posvećena Kamernoj muzici je zapravo četvrti ciklus održan u okviru projekta „Muzički krug“ koji se realizuje u periodu od septembra – decembra mjeseca 2019. godine, a čiji je program direktno usmjeren na talentovane  učenike osnovnog i srednjeg muzičkog obrazovanja u Crnoj Gori, na zadovoljavanje njihovih potreba u cilju postizanja dodatnih znanja, vještina izvođačke teorije i prakse, bržeg napredovanja i dobijanja mogućnosti da individualno rade sa najiskusnijim i najuspješnijim pedagozima i izvođačima iz zemlje i regiona.

Na kraju radionice bio je upriličen koncert u koncertnoj sali Muzičke škole – Bar na kome su se predstavili polaznici seminara.