Uspješno realizovana praktična nastava na jahti MY „Maiora“

Studentska organizacija Pomorskog fakulteta Kotor, u saradnji sa oficirom Lukom Markovićem i kapetanom MiroslavomImage Milovanovićem, organizovala je stručnu praksu na MY „ Marionera“ za studente završne godine osnovnih studija studijskog programa Brodomašinstvo.

ImageU toku trodnevne obuke studenti su imali priliku  da se upoznaju  sa mogućnostima praktične primjene stečenih znanja  u vezi sa rastavljanjem i čišćenjem glavnog motora i generatora, kaljuže, protivpožarnog sistema, rashladnih uređaja, mijenjanjem kaiševa na generatoru, otvaranjem usisnih košara, i slično.

Ovu priliku za praktičnu obuku iskoristili su studenti Vasilije Milišić, Ljubomir Radovanović, Milanko Andjušić i Vladimir Plamenac.

Zahvaljujemo se na pomoći mr Miroslavu Vukičeviću (C/E), saradniku u nastavi na stručnim predmetima na Pomorskom fakultetu Kotor.