Na Pomorskom fakultetu Kotor ispunjenji uslovi standarda kvaliteta: EN ISO 9001:2015

Sa implementacijom Sistema manadžmenta kvalitetom na Pomorskom fakultetu Kotor započelo se prije dvije decenije i toImage sa standardom ISO 9001/1994. Nakon ovog standarda, je u novembru 2003. godine implementiran standard ISO 9001/2000. Od maja 2004. godine priznata organizacija Lloyd Register izdala je sertifikat Fakultetu za rad prema standardu  BS ISO 9001:2008-MEST EN ISO 9001:2009. Uz stalne godišnje kontrole od strane ove organizacije ovaj standard se primjenjivao sve dok nisu započele neophodne radnje  vezane za uvođenje i implemanatciju EN ISO 9001:2015. Na međunarodnom tenderu odabrana je priznata organizacija Hrvatski registar brodova (CRS) za provjeru radnji vezanih za implementaciju Sistema menadžementa kvalitetom koja je u maju 2017. godine Fakultetu izdala Potvrdu (Certificate), za ovaj stanard  sa periodom važenja od tri godine.

„Eksterna provjera od strane Hrvatskog registra brodova (CRS) završena je 21. aprila 2021. godine. Zbog poznate situacije sa pandemijom uslijed Covid 19 prvi dio audita obavljen je online u oktobru 2020. godine, a drugi dio uživo na Pomorskom fakultetu“ istakla je mr Vera Kapetanović, koordinatorka za Sistem kvaliteta na Pomorskom fakultetu Kotor.

Fakultet je dobio Potvrdu (Certificate) koji se odnosi na slijedeći opseg djelatnosti: Djelatnost univerzitetskog obrazovanja u oblasti pomorskih nauka i menadžmenta u pomorstvu i logistike, kao i djelatnost obuka pomoraca u skladu sa zahtjevima STCW konvencije 78/95/10 u skladu sa zahtjevima standarda kvaliteta: EN ISO 9001:2015. Ova Potvrda (Certificate) važi do maja 2023. godine.

Takođe u  septembru 2020, godine uspješno je obavljena i eksterna provjera od strane priznate organizacije Bureau Veritas i Fakultet je dobio Potvrdu za rad Maritime Simulator Centre i Centra za obuku pomoraca koja važi do septembra 2025.

Mr Vera Kapetanović, koordinatorka za Sistem kvaliteta na Pomorskom fakultetu Kotor je u petak, 28. maja 2021. godine gostovala u Emisiji za pomorce na Radiju Crne Gore. Razgovor možete poslušati na linku: