Studijska posjeta prof. David C. Fingera sa Univerziteta u Rejkjaviku

U okviru programa mobilnosti nastavnog osoblja ERASMUS+ prof. David C. Finger sa Univerziteta u Rejkjaviku posjetio je Pomorski fakultet Kotor Univerziteta Crne Gore u ponedeljak, 20.06.2022. godine. Na uvodnom sastanku sa prof. dr Milenom Dževerdanović-Pejović, prodekanicom za nastavu i prof. dr Tatijanom Dlabač, prodekanicom za razvoj i inovacije teme razgovora su bile proces obrazovanja na fakultetu, resursi, program razmjene nastavnog osoblja i studenata između ova dva univerziteta.

Nakon toga, prof. Figer posjetio je Centar za istraživanja, inovacije i preduzetništvo kojim rukovodi prof. dr Danilo Nikolić i prisustvovao prezentaciji dosadašnjih aktivnosti Centra i aktuelnih međunarodnih projekata koji se trenutno implementiraju na Pomorakom fakultetu u Kotoru. Na osnovu prezentovanih iskustava učesnici sastanka su razgovarali na temu mogućnosti saradnje u oblastima od zajedničkog interesa i intenziviranja istraživačkih i razvojnih aktivnosti kroz buduće projekte saradnje.