Sastanak partnera u Bariju u okviru PORTS projekta, 8.11.2018.

Na Politehničkom Univerzitetu u Bariju, Italija, je u četvrtak, 8. novembra 2018. godine održan radni sastanak u okviru drugog perioda realizacije aktivnosti na projektu pod nazivom Partnership for the Observation and study of new Routes and Transnational Sea-highways (PORTS). Pored partnera iz Italije, ovom događaju su prisustvovali i članovi projektnog tima sa Univerziteta Crne Gore, Pomorskog fakulteta Kotor.

Tema sastanka se prioritetno odnosila na tekuće projektne aktivnosti u okviru drugog radnog paketa WP T2 PORTS SEA LAB. Diskutovano je o formiranju istraživačkog tima i predložen je plan održavanja budućih sastanaka. Predstavljena je ideja za izradu matematičkog transportnog modela zajedno sa simulacionim prikazom kreiranja plovidbenih ruta među lukama zemalja učesnica projekta. Bilo je riječi i o komunikacionim i finansijskim obavezama na projektu, kao i o predstojećim aktivnostima do kraja druge faze projekta. Usklađena je anketa koja će biti dostupna na popunjavanje stejkholderima u elektronskoj formi od decembra mjeseca.