Š/b 'Jadran' uplovio u luku Tivat u nedjelju, 5.5.2019.

Školski brod „Jadran“ zajedno sa 35 studenata i 4 profesora Pomorskog fakulteta Kotor Univerziteta Crne Gore uplovio je u luku Tivat u nedjelju, 5. maja 2019. godine, čime je okončano njegovo dvonedjeljno međunarodno krstarenje na ruti Tivat – Instanbul - Pirej - Tivat.

Školsko krstarenje pod nazivom „Plovidba 2019“ organizovano je na ruti Tivat - Instanbul - Pirej - Tivat od 22. aprila do 5. maja 2019. godine. Praktična obuka na ovom brodu uključuje 35 studenata studijskih programa Nautika, Brodomašinstvo, Pomorske nauke i Pomorska elektrotehnika. Studentima je krstarenje vodama Jadranskog, Jonskog i Egejskog mora bilo prilika da u praksi provjere svoja teorijska znanja, steknu nove pomorske vještine i na brodu rade i daju redovne plovidbene straže na komandnom mostu i u strojarnici, uz nadzor profesora i članova posade školskog broda MVCG.

Dnevnik plovidbe 2019