Sastanak partnera u okviru drugog radnog paketa na PORTS projektu, 17.05.2019.

U Luci Kotor AD je u četvrtak, 16. maja 2019. godine održan interni radni sastanak učesnika na projektu pod nazivom Partnership for the Observation and study of new Routes and Transnational Sea-highways (PORTS).

Na sastanku je bilo riječi o aktivnostima na drugom radnom paketu pod nazivom PORTS SEA LAB na kojem je učestvovao tim iz Luke Kotor AD, pridruženog partnera na projektu, u sastavu: doc. dr Pavle Popović, Maja Danilović, Božidar Vukšić i Pavić Bracanović, kao i MSc Maja Škurić ispred Univerziteta Crne Gore. Učesnici su razmatrali ulazne podatke koje je obezbijedio radni tim ispred Luke Kotor AD u cilju implementacije matematičkog modela, kao jednog od tri najznačajnija izlazna rezultata projekta koji će biti predstavljem u sljedećoj fazi implementacije ovog radnog paketa. U prilog tome, učesnici sastanka su revidirali operativne politike u samoj luci kao i ostvareni promet brodova za kružna putovanja morem i putnika u prethodnom višegodišnjem periodu.