Dekan PFK: Neka vaša mladost, entuzijazam i energija, podržani znanjem i iskustvom starijih, budu vjetar u jedra da napravite pravi izbor

ImagePoštovani budući studenti,

U prilici ste da donosete jednu od najvažnijih odluka koja određuje kvalitet života i uspjeh vašeg profesionalnog rada. Neka upravo vaša mladost, entuzijazam i energija, podržani znanjem i iskustvom starijih, budu vjetar u jedra da napravite pravi izbor na putu daljeg školovanja i usavršavanja.

Još kao studenta privlačile su me mogućnosti studiranja u našem okruženju, da bih se, kao neko ko je odrastao blizu mora, trajno opredijalio za poziv koji mlade ljude motiviše da napreduju do najviših zvanja u širokom spektru pomorskih privrednih i neprivrednih djelatnosti. Ukoliko ste otvoreni za svu ljepotu koju nose putovanja, različite kulture, običaji i ljudi, ali i spremni da dijelite znanja i iskustva na međunarodnom tržištu rada, pozivam vas na Pomorski fakultet Kotor - instituciju koja 60 godina obrazuje generacije koje dijele istu strast prema moru.

Kao dekan Pomorskog fakulteta Kotor mogu vam obećati obrazovni proces i praktičnu nastavu čiji je kvalitet potvrđen od renomiranih međunarodnih pomorskih institucija, kao i studentske dane u našem drevnom Kotoru gradu. Želim vam dobrodošlicu i pozivam da vrijedno učite kako biste ostvarili svoje snove.

S poštovanjem,
Dekan, prof. dr Špiro Ivošević

Korisni linkovi:

- Linkovi za informacije o upisu na Univerzitet Crne Gore

- Važna dokumenta za online upis brucoša

Informator 2020/2021

Kontakti studentskih službi fakulteta

Na Univerzitetu Crne Gore počinje elektronsko podnošenje dokumentacije za upis brucoša od utorka 30.06. zaključno sa 2.07.2020. godine u 16.00 časova

Pravilnik o uslovima, kriterijumima i postupku upisa u prvu godinu osnovnih studija za sve studijske programe koji se realizuju na Univerzitetu Crne Gore