Pomorski fakultet Kotor, 30.07.2020

Dekan Pomorskog fakulteta Kotor u posjeti javnom preduzeću „Luka Kotor“ AD

X

Na poziv predstavnika “Luke Kotor” AD, dekan Pomorskog fakulteta Kotor, prof. dr Špiro Ivošević, sastao se sa predstavnicima menadžmenta ovog javnog preduzeća, izvršnim direktorom gospodinom Markom Radulovićem, i njegovom zamjenicom, gospođom Tenom Božović.

Povod sastanka koji je održan danas, 30. jula 2020.godine, je dugogodišnja saradnja dvije institucije, kao i preciziranje njenih budućih okvira i mogućnosti. Poseban fokus sastanka bile su buduće zajedničke aktivnosti, kao odgovor na savremena i izazovna dešavanja u vezi sa pomorskom industrijom i funkcionisanjem pomorskog saobraćaja u našem Zalivu. U tom smislu, obije strane iznijele su i konkretne predloge koji bi mogli sačinjavati novi ugovor o saradnji, a čije potpisivanje bi se moglo očekivati već narednog mjeseca.

Dekan Ivošević iskazao je zahvalnost zbog ove inicijative i dugogodišnje saradnje, pomenuvši, između ostalog, i nedavnu proslavu 60 godina Fakulteta i svečanu akademiju, čiji je pokrovitelj upravo bila „Luka Kotor“ AD. Posebno zadovoljstvo iskazao je zbog spremnosti i kreativnih ideja za buduću saradnju, koje će biti od koristi široj lokalnoj zajednici, a pri tom i promovisati aktivnosti i potencijale obije strane na najbolji način.

Broj posjeta : 346