Muzička akademija na Cetinju organizuje međunarodni naučni simpozijum SIMPED

Muzička akademija na Cetinju organizuje međunarodni naučni simpozijum  SIMPED

Treći međunarodni simpozijum iz oblasti muzičke pedagogije (SIMPED) svečano će biti otvoren 26. oktobra u Kraljevskom pozorištu Zetski dom na Cetinju kad će plenarna izlaganja održati prof. dr Blanka Bogunović  (Fakultet muzičke umetnosti, Univerzitet umentosti u Beogradu) i prof. dr Snježana Dobrota  (Filozofski fakultet Sveučilišta u Splitu). Simpozijum će okupiti oko 50 učesnika iz zemlje i inostranstva (SAD, Australija, Afrika/Nigerija, Poljska, Mađarska, Njemačka, Turska, Sjeverna Makedonija, Hrvatska, Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora). SIMPED je prepoznat u međunarodnim naučnim krugovima kao značajno mjesto okupljanja pod krilaticoma „Muzička pedagogija – izazov, inspiracija i kreacija“. Izlagači će u 12 sesija predstaviti radove iz oblasti opšte muzičke pedagogije, metodike nastave solfeđa i instrumentalne pedagogije.

Koncertni program profesora i studenata obogatiće dva sadržajna simpozijumska dana. Završni događaj biće izložba radova, inspirisanih odabranim muzičkim djelima, učenika Srednje likovne škole "Petar Lubarda " na Cetinju.

Predsjedavajuća simpozijuma prof. dr Jelena Martinović-Bogojević, predsjednica međunarodnog  Naučnog odbora  doc. dr Vedrana Marković, kao i predsjednica Organizacionog odbora prof. mr Tatjana Krkeljić, dekanica Muzičke akademije, izražavaju zadovoljstvo zbog kontinuiranog rasta naučnog kredibiliteta SIMPED-a, što doprinosi međunarodnoj vidljivosti ove institucije.

Organizator i domaćin SIMPED-a je Muzička akademija na Cetinju, a glavni pokrovitelj Rektorat UCG.

Program Trećeg međunarodnog simpozijuma iz oblasti muzičke pedagogije (SIMPED 2023) možete preuzeti u prataćem dokumentu ove objave.